Ahti Lavonen

(Finland, 1928-1970)
Ahti Lavonen
(Finland, 1928-1970)

AHTI LAVONEN, SILVERTEMA.

Sign. Olja och blandteknik på duk 95x95 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Köpt direkt av konstnären.

Klubbat pris
27 200
308 176
28 377
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
Budhistorik (48 bud)
5 maj 2019 16:46
27 200 EUR
8
5 maj 2019 16:46
27 000 EUR
5 maj 2019 16:46
26 600 EUR
8
5 maj 2019 16:46
26 400 EUR
5 maj 2019 16:45
26 200 EUR
8
5 maj 2019 16:45
26 000 EUR
5 maj 2019 16:43
25 405 EUR
8
5 maj 2019 16:43
25 205 EUR
5 maj 2019 16:43
25 005 EUR
8
5 maj 2019 16:43
24 900 EUR
5 maj 2019 16:43
24 700 EUR
8
5 maj 2019 16:43
24 500 EUR
5 maj 2019 16:43
24 300 EUR
8
5 maj 2019 16:43
24 100 EUR
5 maj 2019 16:40
23 900 EUR
8
5 maj 2019 16:40
23 700 EUR
5 maj 2019 16:40
23 500 EUR
8
5 maj 2019 16:40
23 300 EUR
5 maj 2019 16:37
22 200 EUR
8
5 maj 2019 16:37
22 000 EUR
5 maj 2019 16:37
21 200 EUR
8
5 maj 2019 16:37
21 000 EUR
5 maj 2019 16:37
20 700 EUR
8
5 maj 2019 16:37
20 500 EUR
5 maj 2019 16:34
19 200 EUR
8
5 maj 2019 16:34
19 000 EUR
5 maj 2019 16:34
18 200 EUR
8
5 maj 2019 16:34
18 000 EUR
5 maj 2019 16:33
16 600 EUR
8
5 maj 2019 16:33
16 400 EUR
5 maj 2019 16:33
16 200 EUR
8
5 maj 2019 16:33
16 000 EUR
8
5 maj 2019 16:32
15 205 EUR
5 maj 2019 16:32
15 005 EUR
5 maj 2019 16:32
14 200 EUR
8
5 maj 2019 16:32
14 000 EUR
5 maj 2019 16:32
13 200 EUR
8
5 maj 2019 16:32
13 000 EUR
8
5 maj 2019 16:32
12 205 EUR
5 maj 2019 16:32
12 005 EUR
5 maj 2019 16:31
12 000 EUR
5 maj 2019 16:13
8 000 EUR
3 maj 2019 17:05
7 300 EUR
30 apr 2019 20:59
7 002 EUR
20 apr 2019 16:04
6 666 EUR
19 apr 2019 21:51
6 200 EUR
19 apr 2019 20:01
6 000 EUR
17 apr 2019 23:44
2 000 EUR