Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Laila Karttunen

(Finland, 1895-1981)
Laila Karttunen
(Finland, 1895-1981)

LAILA KARTTUNEN, rya, Wetterhoff 1930. Ca 300x163 cm.

Fyra hjortar.

Åldersrelaterat slitage. Skador. Lagningar.

Klubbat pris
300
3 096
343
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (1 bud)
4 maj 2019 9:48
300 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13