Vilho Lampi

(Finland, 1898-1936)
Vilho Lampi
(Finland, 1898-1936)

VILHO LAMPI, "FULA FLICKAN".

Sign. 33. Olja på pannå 47x39 cm.

Åldersrelaterat slitage.

"Egna klassiker", Pyrri 1988. "Vilho Lampi", Kerava konstmuseum 1991-1992.

A tergo dedikation.

Klubbat pris
12 100
136 367
12 627
Utropspris
7 000 - 8 000 EUR
Budhistorik (24 bud)
11
5 maj 2019 15:35
12 100 EUR
8
5 maj 2019 15:35
11 900 EUR
11
5 maj 2019 15:35
11 700 EUR
8
5 maj 2019 15:35
11 500 EUR
11
5 maj 2019 15:34
11 222 EUR
8
5 maj 2019 15:34
11 022 EUR
11
5 maj 2019 15:34
10 812 EUR
8
5 maj 2019 15:34
10 612 EUR
8
5 maj 2019 15:32
8 700 EUR
5 maj 2019 15:32
8 500 EUR
8
5 maj 2019 15:23
8 000 EUR
10
5 maj 2019 15:23
7 800 EUR
8
5 maj 2019 12:27
7 200 EUR
9
5 maj 2019 10:38
7 000 EUR
8
4 maj 2019 20:01
5 400 EUR
4 maj 2019 20:01
5 200 EUR
8
3 maj 2019 14:58
5 000 EUR
26 apr 2019 19:08
4 200 EUR
23 apr 2019 6:00
4 000 EUR
19 apr 2019 17:36
3 000 EUR
18 apr 2019 18:48
2 600 EUR
18 apr 2019 9:32
2 500 EUR
18 apr 2019 7:41
2 000 EUR
17 apr 2019 23:06
1 000 EUR