Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

VASILI IVANOVICH IVANOV, STOP, silver, kontrollmästarstämpel A. Skovronsky, Moskva 1896.

Höjd 30 cm. Vikt 729 g.

Lagning i locket, snett tumgrepp. Graveringar. Åldersrelaterat slitage, smärre bucklor.

Klubbat pris
1 000
10 320
1 144
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
Budhistorik (8 bud)
19 apr 2019 19:59
1 000 EUR
18 apr 2019 11:49
850 EUR
18 apr 2019 11:10
800 EUR
18 apr 2019 9:19
720 EUR
18 apr 2019 8:43
700 EUR
18 apr 2019 8:03
600 EUR
17 apr 2019 22:00
500 EUR
17 apr 2019 19:16
200 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13