Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

AKSELI GALLEN-KALLELA, olja på duk, signerad och daterad Paris 1885

Modell, 54x35 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Konstnär

Klubbat pris
21 950
247 377
22 905
Utropspris
20 000 - 25 000 EUR
Budhistorik (21 bud)
5 maj 2019 17:40
21 950 EUR
8
5 maj 2019 17:40
21 750 EUR
5 maj 2019 17:39
20 250 EUR
8
5 maj 2019 17:39
20 050 EUR
5 maj 2019 17:39
19 750 EUR
8
5 maj 2019 17:39
19 550 EUR
5 maj 2019 17:38
17 750 EUR
8
5 maj 2019 17:38
17 550 EUR
5 maj 2019 17:35
16 300 EUR
28 apr 2019 12:20
16 100 EUR
28 apr 2019 12:20
16 000 EUR
28 apr 2019 12:19
15 400 EUR
28 apr 2019 12:19
15 200 EUR
27 apr 2019 13:20
15 000 EUR
23 apr 2019 6:00
12 000 EUR
22 apr 2019 9:03
11 000 EUR
20 apr 2019 23:33
10 123 EUR
20 apr 2019 14:43
9 900 EUR
19 apr 2019 21:53
6 700 EUR
19 apr 2019 19:38
6 500 EUR
17 apr 2019 21:45
5 000 EUR