Emil Cedercreutz

(Finland, 1879-1949)
Emil Cedercreutz
(Finland, 1879-1949)

EMIL CEDERCREUTZ, spegel samt konsolbord, Taidetakomo Antti Hakkarainen 1930-tal.

Spegel krönt av kvinnomotiv. Signerad Cedercreux. Höjd 162 cm. Bredd 42 cm.
Konsolbordet dekorerat av kakelplattor med floralamotiv. Bredd 62 cm. Djup 20 cm. Höjd 42 cm

Åldersrelaterat slitage och märken.

Klubbat pris
2 101
23 804
2 192
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (32 bud)
5 maj 2019 16:50
2 101 EUR
5 maj 2019 16:50
2 001 EUR
5 maj 2019 16:50
1 550 EUR
5 maj 2019 16:50
1 500 EUR
5 maj 2019 16:48
1 351 EUR
8
5 maj 2019 16:48
1 301 EUR
5 maj 2019 16:43
1 250 EUR
5 maj 2019 16:21
1 200 EUR
5 maj 2019 16:21
1 200 EUR
5 maj 2019 14:56
1 100 EUR
5 maj 2019 14:56
1 050 EUR
5 maj 2019 11:18
1 000 EUR
5 maj 2019 11:18
980 EUR
5 maj 2019 11:18
920 EUR
5 maj 2019 11:18
900 EUR
5 maj 2019 11:18
860 EUR
5 maj 2019 11:18
840 EUR
5 maj 2019 11:18
820 EUR
5 maj 2019 11:18
800 EUR
5 maj 2019 10:51
720 EUR
5 maj 2019 10:51
700 EUR
5 maj 2019 8:48
670 EUR
5 maj 2019 8:48
650 EUR
1 maj 2019 9:35
600 EUR
1 maj 2019 9:13
500 EUR
28 apr 2019 21:56
420 EUR
27 apr 2019 20:34
370 EUR
27 apr 2019 10:32
350 EUR
27 apr 2019 7:37
300 EUR
26 apr 2019 16:26
200 EUR
26 apr 2019 10:46
111 EUR
25 apr 2019 19:35
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977