Hans Olsen

(Danmark, 1919-1992)
Hans Olsen
(Danmark, 1919-1992)

HANS OLSEN, matbord och stolar, 4 st, Frem Røjle, Danmark, 1950-tal.

Teak, runt, delbart bord med inpassad fällbar iläggsskiva, trebenta stolar med stoppad sits klädd i tyg, inpassade i bordssargen. Brännstämplade. Bordets diameter 106 cm. Höjd 74 cm. Total längd 156 cm. Sitthöjd 44 cm.

Åldersrelaterat slitage. Enstaka fläckar på sitsarna.

Klubbat pris
2 400
27 048
2 504
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (16 bud)
5 maj 2019 18:52
2 400 EUR
8
5 maj 2019 18:52
2 300 EUR
5 maj 2019 18:51
2 200 EUR
5 maj 2019 18:51
2 150 EUR
5 maj 2019 18:49
1 750 EUR
5 maj 2019 18:06
1 700 EUR
5 maj 2019 18:03
1 650 EUR
1 maj 2019 16:56
1 600 EUR
30 apr 2019 16:49
1 500 EUR
28 apr 2019 1:45
1 450 EUR
27 apr 2019 20:53
1 400 EUR
24 apr 2019 19:30
1 200 EUR
22 apr 2019 12:30
1 000 EUR
22 apr 2019 11:33
600 EUR
19 apr 2019 19:21
520 EUR
18 apr 2019 9:04
500 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977