Arne Jones E1299

AMITABHA BUDDHA, brännförgylld kopparmetallegering, Tibet, 1800-talets första hälft.

Höjd 18 cm.

Åldersrelaterat slitage. En lös del.

Klubbat pris
2 902
30 587
3 321
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (17 bud)
10
5 maj 2019 15:07
2 902 EUR
5 maj 2019 15:06
2 802 EUR
10
5 maj 2019 15:06
2 705 EUR
10
5 maj 2019 15:05
2 702 EUR
5 maj 2019 15:05
2 602 EUR
10
5 maj 2019 15:05
2 505 EUR
5 maj 2019 15:03
2 400 EUR
9
4 maj 2019 17:52
2 300 EUR
8
29 apr 2019 10:55
2 000 EUR
24 apr 2019 17:34
1 850 EUR
21 apr 2019 22:54
1 800 EUR
21 apr 2019 13:54
1 700 EUR
19 apr 2019 22:16
600 EUR
19 apr 2019 21:47
520 EUR
18 apr 2019 14:33
500 EUR
17 apr 2019 22:49
50 EUR
17 apr 2019 22:31
30 EUR