Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, stolar, ett par, Oy Boman Ab 1940-tal.

Stomme i valnöt med fast stoppad klädsel. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 46 cm. Sitthöjd 44 cm. Total höjd 83 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Fläckar.

Formgivare

Klubbat pris
520
5 444
591
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (5 bud)
5 maj 2019 14:34
520 EUR
5 maj 2019 14:33
500 EUR
5 maj 2019 14:33
500 EUR
29 apr 2019 2:05
400 EUR
18 apr 2019 8:21
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13