1143712
Rut Bryk
(1916-1999)

RUT BRYK, relief, stengods, signerad BRYK.

Länstolen. Höjd 31 cm. Bredd 22 cm.

Baktill ett litet nagg. Baktill tillverkningsrelaterade små sprickor.

Övrigt

Original köpkvittot från 1900-talets mitt medföljer.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
4 750
50 524
5 352
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (26 bud)
10
13 jun 17:19
4 750 EUR
9
13 jun 17:19
4 550 EUR
10
13 jun 17:12
4 300 EUR
9
13 jun 17:12
4 100 EUR
10
13 jun 16:47
3 600 EUR