1145231
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito 1930-tal.

Grönmålad metall. Trädetalj på skaftet. Justerbar skärm. Höjd 32 cm.

Åldersrelaterat slitage och skador. Rost. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
200
2 127
225
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (5 bud)
13 jun 16:21
200 EUR
13 jun 14:23
180 EUR
4 jun 18:47
150 EUR
1 jun 8:20
100 EUR
31 maj 20:37
50 EUR