1145610
Gerda Thesleff
(1871-1939)

GERDA THESLEFF, skål, keramik, signerad GT, Arabia.

Signerad GT. Landskapsvy på ljus botten. Diameter 19 cm. Höjd 13,5 cm.

Åldersrelaterat slitage med krackelyr och nagg.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
620
6 595
699
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (17 bud)
13 jun 16:10
620 EUR
13 jun 16:10
600 EUR
13 jun 16:08
580 EUR
13 jun 16:08
560 EUR
13 jun 16:08
540 EUR