Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

GERDA THESLEFF, skål, keramik, signerad GT, Arabia.

Signerad GT. Landskapsvy på ljus botten. Diameter 19 cm. Höjd 13,5 cm.

Åldersrelaterat slitage med krackelyr och nagg.

Klubbat pris
620
6 535
710
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (17 bud)
13 jun 2019 16:10
620 EUR
13 jun 2019 16:10
600 EUR
13 jun 2019 16:08
580 EUR
13 jun 2019 16:08
560 EUR
13 jun 2019 16:08
540 EUR
13 jun 2019 16:07
520 EUR
13 jun 2019 16:07
500 EUR
13 jun 2019 16:07
480 EUR
13 jun 2019 16:07
460 EUR
13 jun 2019 16:07
450 EUR
13 jun 2019 10:22
440 EUR
13 jun 2019 10:22
420 EUR
13 jun 2019 10:22
370 EUR
13 jun 2019 10:22
350 EUR
11 jun 2019 18:05
300 EUR
10 jun 2019 8:17
55 EUR
9 jun 2019 20:52
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977