1145612
Gerda Thesleff
(1871-1939)

GERDA THESLEFF, skål, keramik, signerad GT, Arabia.

Signerad GT. Landskapsvy på ljus botten. Diameter 22,5 cm. Höjd 16,5 cm.

Åldersrelaterat slitage med krackelyr och nagg.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
580
6 169
654
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (12 bud)
13 jun 15:35
580 EUR
13 jun 15:35
560 EUR
13 jun 15:35
540 EUR
13 jun 15:35
520 EUR
13 jun 14:29
480 EUR