Design Möbler
1148767
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, Hiort Tuote Puunveisto, 1940-talets mitt.

Fast stoppad klädsel, rygg med knappar. Lackade ben. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 68 cm. Sitthöjd ca 37 cm. Total höjd 101 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

200
2 127
225
Utropspris
1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
16 jun 19:47
200 EUR
15 jun 23:33
150 EUR