1148825
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9224, Idman, 1900-talets mitt.

Polerad mässing. Foten beklädd med tvinnat läderband. Justerbar skärm. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 52 cm.

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage. Smärre bucklor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V200
Nan Jarjis
Nan Jarjis

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
5 200
55 311
5 859
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Budhistorik (13 bud)
10
13 jun 16:39
5 200 EUR
8
13 jun 16:39
5 000 EUR
10
13 jun 12:17
4 800 EUR
9
12 jun 19:37
4 000 EUR
8
8 jun 12:19
3 300 EUR