1149270
Saara Hopea
(1925-1984)

SAARA HOPEA, RING, cabochonslipade halvädelstenar, silver, 1960-tal.

Storlek 17.

Ringskenan omarbetad, ursprungliga stämplar saknas.

Saara Hopea-Untracht, Elämä ja työ. Oppi Untracht, WSOY 1988.

Nina Westerlund
Stockholm, Helsingfors
Nina Westerlund
Specialist klockor och smycken, gemmolog
+358 50 5772620
+46 (0)737 76 28 54

Slutpris
620
6 595
699
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (16 bud)
13 jun 19:15
620 EUR
13 jun 18:19
600 EUR
13 jun 18:19
600 EUR
13 jun 16:38
580 EUR
13 jun 16:38
560 EUR