1149497
Yki Nummi
(1925-1984)

YKI NUMMI, golvlampor, ett par, modell 30-008, Orno 1960-tal.

Akrylskärm, mässingsskaft. Bär tillverkarens märke. Höjd 154 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
800
8 509
901
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (4 bud)
13 jun 12:17
800 EUR
8 jun 12:22
440 EUR
2 jun 18:13
420 EUR
1 jun 10:03
320 EUR