1149498
Lisa Johansson-Pape
(1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, Golvlampa, modell 30-058, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.

Målat skaft med mässingsdetaljer. Tygskärm med underliggande kupa i akryl. Total höjd 153 cm. Skärmens diameter 39 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
800
8 509
901
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (4 bud)
13 jun 12:48
800 EUR
3 jun 22:20
700 EUR
31 maj 18:24
444 EUR
31 maj 17:55
333 EUR