1149905
Taisto Kaasinen
(1918-1980)

TAISTO KAASINEN, skulptur, stengods, signerad Kaasinen Arabia.

Säl. Längd 42 cm. Höjd 12 cm.

Åldersrelaterat slitage. Tillverkningsrelaterade märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 500
15 955
1 690
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (17 bud)
9
13 jun 19:09
1 500 EUR
8
13 jun 19:09
1 450 EUR
9
13 jun 19:08
1 400 EUR
8
13 jun 19:08
1 350 EUR
9
13 jun 19:08
1 300 EUR