Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

HELENA TYNELL, VAS, "Norrsken", signerad Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy.

Flerfärgad slipad kristall. Höjd 22,5 cm.

Enstaka repor undertill. Nagg.

Formgivare

Klubbat pris
1 000
11 330
1 043
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (23 bud)
13 jun 2019 16:09
1 000 EUR
8
13 jun 2019 16:09
980 EUR
13 jun 2019 16:08
960 EUR
8
13 jun 2019 16:08
940 EUR
12 jun 2019 19:35
920 EUR
12 jun 2019 19:35
900 EUR
12 jun 2019 17:58
860 EUR
12 jun 2019 17:58
840 EUR
11 jun 2019 19:21
820 EUR
11 jun 2019 19:21
800 EUR
11 jun 2019 18:03
780 EUR
11 jun 2019 18:03
760 EUR
11 jun 2019 12:13
700 EUR
11 jun 2019 12:13
680 EUR
11 jun 2019 12:11
660 EUR
11 jun 2019 12:11
640 EUR
9 jun 2019 21:38
620 EUR
9 jun 2019 21:38
600 EUR
7 jun 2019 18:25
560 EUR
7 jun 2019 18:25
540 EUR
1 jun 2019 6:17
520 EUR
31 maj 2019 20:27
500 EUR
31 maj 2019 17:58
333 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977