VAS, keramik, "Fennia", Arabia 1900-1917 Finland.

Geometrisk motiv. Export märke "Made in Finland Arabia". Märkt i godset 33 (1903 mars). Höjd 30,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Genomgående spricka.

Klubbat pris
1 350
15 215
1 423
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (23 bud)
13 jun 2019 16:48
1 350 EUR
13 jun 2019 16:48
1 300 EUR
13 jun 2019 16:47
1 250 EUR
13 jun 2019 16:46
1 200 EUR
13 jun 2019 16:43
1 150 EUR
13 jun 2019 16:43
1 100 EUR
13 jun 2019 16:42
1 050 EUR
13 jun 2019 16:42
1 000 EUR
13 jun 2019 16:40
970 EUR
13 jun 2019 16:40
950 EUR
13 jun 2019 16:40
870 EUR
13 jun 2019 16:40
850 EUR
13 jun 2019 16:39
720 EUR
13 jun 2019 16:39
700 EUR
13 jun 2019 16:39
520 EUR
13 jun 2019 16:39
500 EUR
13 jun 2019 16:29
395 EUR
13 jun 2019 16:29
375 EUR
5 jun 2019 21:22
353 EUR
4 jun 2019 22:01
333 EUR
4 jun 2019 22:01
320 EUR
2 jun 2019 23:47
300 EUR
2 jun 2019 17:19
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977