1150874
VAS, keramik, "Fennia", Arabia 1900-1917 Finland.

Geometrisk motiv. Export märke "Made in Finland Arabia". Märkt i godset 33 (1903 mars). Höjd 30,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Genomgående spricka.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 350
14 360
1 521
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (23 bud)
13 jun 16:48
1 350 EUR
13 jun 16:48
1 300 EUR
13 jun 16:47
1 250 EUR
13 jun 16:46
1 200 EUR
13 jun 16:43
1 150 EUR