VAS, keramik, "Fennia", Arabia 1900-1917 Finland.

Geometrisk motiv. Export märke "Made in Finland Arabia". Märkt i godset 33 (1903 mars). Höjd 26,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Klubbat pris
1 150
13 122
1 196
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (15 bud)
13 jun 2019 16:41
1 150 EUR
13 jun 2019 16:41
1 100 EUR
13 jun 2019 16:40
1 050 EUR
13 jun 2019 16:40
1 000 EUR
13 jun 2019 16:39
860 EUR
13 jun 2019 16:39
840 EUR
13 jun 2019 16:39
820 EUR
13 jun 2019 16:39
800 EUR
13 jun 2019 16:39
720 EUR
13 jun 2019 16:39
700 EUR
13 jun 2019 16:29
575 EUR
13 jun 2019 16:29
555 EUR
2 jun 2019 23:46
500 EUR
1 jun 2019 20:38
120 EUR
1 jun 2019 16:21
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977