1150890
Eric O. W. Ehrström
(1881-1934)

ERIC O. W. EHRSTRÖM, silversmed Kaarlo Lappalainen Tavastehus 1910.

Silver och karneol. Dekor av bläckfisk. Signerad OW. Mått 10,5x7 cm. Höjd 4 cm.

Åldersrelaterat slitage. Intryckningsskada.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 070
11 381
1 206
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (19 bud)
9
13 jun 18:43
1 070 EUR
8
13 jun 18:43
1 020 EUR
8
13 jun 18:42
960 EUR
9
13 jun 18:42
940 EUR
8
13 jun 17:57
830 EUR