1151000
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9060 Taito 1900-talets mitt.

Polerad mässing, genombruten skärm med vit insida. Frostad glasskiva ovanför gallret. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 50 cm. Diameter 55 cm.

Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 800
51 056
5 408
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
13 jun 17:09
4 800 EUR
8
13 jun 17:07
4 600 EUR
13 jun 17:07
4 500 EUR
13 jun 16:47
4 400 EUR
13 jun 16:47
4 200 EUR