1151080
Gunnel Nyman
(1909-1948)

GUNNEL NYMAN, vas, "Calla" signerad Gunnel Nyman, Riihimäen Lasi Oy.

Grönt glas, opalinfång. Höjd 22,5 cm.

Bubblor i massan. Ett litet nagg i bottnen.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 200
12 764
1 352
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
9 jun 11:35
1 200 EUR
4 jun 21:58
770 EUR
4 jun 18:41
750 EUR
4 jun 12:43
550 EUR
31 maj 21:45
500 EUR