Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, vas, "Calla" signerad Gunnel Nyman, Riihimäen Lasi Oy.

Grönt glas, opalinfång. Höjd 22,5 cm.

Bubblor i massan. Ett litet nagg i bottnen.

Klubbat pris
1 200
13 524
1 252
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
9 jun 2019 11:35
1 200 EUR
4 jun 2019 21:58
770 EUR
4 jun 2019 18:41
750 EUR
4 jun 2019 12:43
550 EUR
31 maj 2019 21:45
500 EUR
31 maj 2019 19:03
400 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977