Elis Kauppi

(Finland, 1921-2004)
Elis Kauppi
(Finland, 1921-2004)

ELIS KAUPPI, HÄNGE, cabochonslipad rökkvarts, silver. Kupittaan Kulta, Åbo 1960-tal.

Rökkvarts ca 14 x 14 mm. Hängets höjd 75 mm. Kedens totala längd 75 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
365
4 187
382
Utropspris
300 - 400 EUR
Budhistorik (14 bud)
13 jun 2019 17:54
365 EUR
13 jun 2019 17:42
345 EUR
13 jun 2019 17:41
325 EUR
13 jun 2019 17:41
325 EUR
13 jun 2019 17:40
305 EUR
13 jun 2019 17:40
285 EUR
13 jun 2019 12:08
265 EUR
13 jun 2019 11:18
245 EUR
13 jun 2019 11:04
225 EUR
13 jun 2019 11:04
220 EUR
10 jun 2019 18:59
200 EUR
4 jun 2019 8:48
175 EUR
1 jun 2019 19:16
121 EUR
1 jun 2019 6:07
111 EUR