1154727
Elis Kauppi
(1921-2004)

ELIS KAUPPI, HÄNGE, cabochonslipad rökkvarts, silver. Kupittaan Kulta, Åbo 1960-tal.

Rökkvarts ca 14 x 14 mm. Hängets höjd 75 mm. Kedens totala längd 75 cm.

Obetydligt ytslitage.

Nina Westerlund
Stockholm, Helsingfors
Nina Westerlund
Specialist klockor och smycken, gemmolog
+358 50 5772620
+46 (0)737 76 28 54

Slutpris
365
3 882
411
Utropspris
300 - 400 EUR
Budhistorik (14 bud)
13 jun 17:54
365 EUR
13 jun 17:42
345 EUR
13 jun 17:41
325 EUR
13 jun 17:41
325 EUR
13 jun 17:40
305 EUR