1155056
Le Corbusier
(1887-1965)

LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET & CHARLOTTE PERRIAND soffa, "LC2", Cassina, Italien.

Kromad stomme. Lösa plymåer i rygg och sits med svart läderklädsel. Märkt samt numrerad 29263. Längd 130 cm. Sitthöjd 48 cm. Totalhöjd 67 cm.

Smärre bruksslitage.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
3 000
31 910
3 380
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
13 jun 18:55
3 000 EUR
8
13 jun 18:06
2 900 EUR
12 jun 13:45
2 800 EUR
8 jun 19:56
2 700 EUR
3 jun 23:35
2 600 EUR