Le Corbusier

(Frankrike, 1887-1965)
Le Corbusier
(Frankrike, 1887-1965)

LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET & CHARLOTTE PERRIAND soffa, "LC2", Cassina, Italien.

Kromad stomme. Lösa plymåer i rygg och sits med svart läderklädsel. Märkt samt numrerad 29263. Längd 130 cm. Sitthöjd 48 cm. Totalhöjd 67 cm.

Smärre bruksslitage.

Klubbat pris
3 000
33 810
3 131
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
13 jun 2019 18:55
3 000 EUR
8
13 jun 2019 18:06
2 900 EUR
12 jun 2019 13:45
2 800 EUR
8 jun 2019 19:56
2 700 EUR
3 jun 2019 23:35
2 600 EUR
3 jun 2019 23:35
2 550 EUR
3 jun 2019 23:35
2 500 EUR
3 jun 2019 23:35
2 400 EUR
3 jun 2019 23:35
2 300 EUR
3 jun 2019 23:35
2 200 EUR
2 jun 2019 22:00
2 000 EUR
2 jun 2019 21:13
1 550 EUR
2 jun 2019 14:39
1 500 EUR
1 jun 2019 15:40
1 000 EUR
1 jun 2019 9:01
800 EUR
1 jun 2019 5:58
500 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977