Le Corbusier

(Frankrike, 1887-1965)
Le Corbusier
(Frankrike, 1887-1965)

LE CORBUSIER, fåtöljer 4 st, modell LC 1, 1900-talets slut.

Förkromad stålrörsstomme. Klädd i svart läder. Märkt i ramen; LC1 19114/ LC1 19203/LC1 19154/ LC1 19098.

Smärre skador. Repor på klädseln.

Klubbat pris
1 470
16 773
1 529
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
9
13 jun 2019 19:06
1 470 EUR
8
13 jun 2019 19:06
1 460 EUR
9
13 jun 2019 19:06
1 410 EUR
8
13 jun 2019 19:05
1 400 EUR
9
13 jun 2019 19:03
1 350 EUR
8
13 jun 2019 19:02
1 300 EUR
13 jun 2019 19:02
1 300 EUR
8
13 jun 2019 19:02
1 250 EUR
13 jun 2019 19:02
1 250 EUR
8
13 jun 2019 19:02
1 200 EUR
13 jun 2019 18:54
1 150 EUR
13 jun 2019 13:39
1 100 EUR
12 jun 2019 14:16
1 050 EUR
1 jun 2019 22:09
1 000 EUR
1 jun 2019 14:58
650 EUR
1 jun 2019 8:07
620 EUR
31 maj 2019 18:46
600 EUR
31 maj 2019 17:09
500 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977