1155057
Le Corbusier
(1887-1965)

LE CORBUSIER, fåtöljer 4 st, modell LC 1, 1900-talets slut.

Förkromad stålrörsstomme. Klädd i svart läder. Märkt i ramen; LC1 19114/ LC1 19203/LC1 19154/ LC1 19098.

Smärre skador. Repor på klädseln.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 470
15 636
1 656
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
9
13 jun 19:06
1 470 EUR
8
13 jun 19:06
1 460 EUR
9
13 jun 19:06
1 410 EUR
8
13 jun 19:05
1 400 EUR
9
13 jun 19:03
1 350 EUR