1156678
Mauri Almari

MAURI ALMARI, taklampa, modell 71020, Idman 1900-talets mitt.

För tre ljuspunkter. Polerad mässing och kupor i glas. Mässingsdekorationer. Original kupor. Total höjd 70 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
641
6 818
722
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (23 bud)
13 jun 18:29
641 EUR
13 jun 18:07
621 EUR
13 jun 18:07
601 EUR
13 jun 18:07
601 EUR
13 jun 18:07
581 EUR