1156683
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, taklampa, Taito/Idman 1900-talet mitt.

Perforerad mässingsskärm med underliggande reflektor i frostat glas. Total höjd 117 cm. Diameter 60 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 000
31 910
3 380
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (4 bud)
9 jun 12:18
3 000 EUR
2 jun 13:30
2 000 EUR
1 jun 20:46
110 EUR
1 jun 8:23
100 EUR