1156708
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell A 1982, Taito 1900-talets mitt.

Mässing. Justerbar taklampa med perforerad skärm samt med hissmekanism. Diameter 35 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
2 600
27 655
2 930
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
13 jun 17:49
2 600 EUR
13 jun 17:49
2 500 EUR
13 jun 17:46
2 400 EUR
13 jun 17:46
2 300 EUR
13 jun 17:45
2 200 EUR