1156724
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, vägglampor ett par, Idman 1900-talets mitt.

Polerad mässing med kupor i bärnstenstonat omfångsglas. Total höjd 24 cm. Kupans diameter 11 cm.

Åldersrelaterat slitage. Spår av målfärg. Kuporna med tillverkningsrelaterade märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V200
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 000
10 637
1 127
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (13 bud)
13 jun 16:27
1 000 EUR
13 jun 16:27
1 000 EUR
13 jun 16:27
970 EUR
13 jun 16:27
950 EUR
13 jun 14:57
930 EUR