1156751
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, golvlampa, modell 9627, Idman 1900-talets mitt.

Skaftet i mässing och tvinnad rotting. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 160 cm.

Åldersrelaterat slitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 400
46 801
4 958
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (13 bud)
13 jun 17:12
4 400 EUR
13 jun 17:11
4 200 EUR
13 jun 17:10
4 000 EUR
13 jun 17:09
2 800 EUR
8
13 jun 17:09
2 700 EUR