1156807
LUDWIG MIES VAN DER ROHE, fåtöljer, ett par, "Barcelona", Knoll Studio

Stomme av förkromat stål. Lösa dynor med knäppen, krämfärgad läderklädsel. Märkta och numrerade på etikett. Bredd 75 cm. Sitthöjd 50 cm. Höjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mörknad yta.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
3 400
36 165
3 831
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (22 bud)
10
13 jun 17:49
3 400 EUR
12 jun 22:45
3 300 EUR
9
12 jun 22:44
3 200 EUR
10 jun 12:04
3 100 EUR
8
10 jun 11:40
3 000 EUR