LUDWIG MIES VAN DER ROHE, fåtöljer, ett par, "Barcelona", Knoll Studio

Stomme av förkromat stål. Lösa dynor med knäppen, krämfärgad läderklädsel. Märkta och numrerade på etikett. Bredd 75 cm. Sitthöjd 50 cm. Höjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mörknad yta.

Klubbat pris
3 400
35 836
3 891
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (22 bud)
10
13 jun 2019 17:49
3 400 EUR
12 jun 2019 22:45
3 300 EUR
9
12 jun 2019 22:44
3 200 EUR
10 jun 2019 12:04
3 100 EUR
8
10 jun 2019 11:40
3 000 EUR
10 jun 2019 11:40
2 900 EUR
8
10 jun 2019 10:49
2 770 EUR
10 jun 2019 10:49
2 670 EUR
8 jun 2019 18:13
2 655 EUR
8 jun 2019 18:12
2 555 EUR
8 jun 2019 18:12
2 500 EUR
5 jun 2019 10:12
2 400 EUR
4 jun 2019 23:28
2 300 EUR
4 jun 2019 23:28
2 222 EUR
4 jun 2019 23:27
2 200 EUR
4 jun 2019 23:27
2 100 EUR
4 jun 2019 19:07
2 000 EUR
3 jun 2019 23:33
1 800 EUR
1 jun 2019 13:07
1 700 EUR
1 jun 2019 10:38
1 300 EUR
1 jun 2019 9:01
1 200 EUR
31 maj 2019 15:17
1 000 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977