Design Övrigt
1157444
Mauri Almari

MAURI ALMARI, vägglampor, ett par, modell 71020 Idman 1900-talets mitt.

För två ljuspunkter. Polerad mässing och kupor i glas. Mässingsdekorationer. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd 47 cm. Bredd 22 cm.

Senare glaskupor. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

400
4 255
451
Utropspris
1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
21 jun 23:07
400 EUR
19 jun 14:09
300 EUR
19 jun 5:57
270 EUR
16 jun 0:16
250 EUR