1157928
Ilmari Tapiovaara
(1914-1999)

ILMARI TAPIOVAARA, X-BEN BORD för Keravan Puuteollisuus, 1940-tal.

Svart linoleum beklädd skiva. X-format benställ i björk. Skivan 120x75 cm. Höjd 74 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
600
6 382
676
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (11 bud)
13 jun 18:56
600 EUR
13 jun 18:55
551 EUR
13 jun 18:55
500 EUR
13 jun 18:53
450 EUR
13 jun 18:50
400 EUR