Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, vägglampa, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.

Perforerad skärm. Mässingsskaft. Bär tillverkarens stämpel. Justerbar längd. Längd ca 80 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Formgivare

Klubbat pris
570
6 424
601
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
13 jun 2019 16:30
570 EUR
13 jun 2019 16:30
550 EUR
13 jun 2019 12:15
500 EUR
13 jun 2019 9:19
440 EUR
13 jun 2019 9:16
340 EUR
13 jun 2019 0:22
260 EUR
12 jun 2019 22:09
240 EUR
4 jun 2019 20:36
220 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977