1158027
Lisa Johansson-Pape
(1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, vägglampa, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.

Perforerad skärm. Mässingsskaft. Bär tillverkarens stämpel. Justerbar längd. Längd ca 80 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
570
6 015
642
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
13 jun 16:30
570 EUR
13 jun 16:30
550 EUR
13 jun 12:15
500 EUR
13 jun 9:19
440 EUR
13 jun 9:16
340 EUR