1158029
Yki Nummi
(1925-1984)

YKI NUMMI, taklampa, modell 64-429, Stockmann Orno 1900-talets mitt.

Skärm i akryl. Bär tillverkarens märke. Diameter ca 22 cm. Total höjd 70 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
180
1 915
203
Utropspris
300 - 400 EUR
Budhistorik (5 bud)
13 jun 18:25
180 EUR
13 jun 15:05
170 EUR
13 jun 14:21
160 EUR
13 jun 9:20
150 EUR
31 maj 18:25
100 EUR