1158981
Alvar Aalto
(1898-1976)

ALVAR AALTO, serveringsvagn, modell 900, Artek 1960/70-tal.

Stommen i klarlackad björk. Bordsskivan med vsvarta kakelplattor, rottingkorg.
Längd 90 cm, bredd 65 cm, höjd 58 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
950
10 105
1 070
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (20 bud)
13 jun 17:42
950 EUR
8
13 jun 9:07
930 EUR
13 jun 9:07
920 EUR
12 jun 19:35
910 EUR
12 jun 19:22
890 EUR