1159104
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, Matbord, "Näyttely Senior", HMN Huonekalu Mikko Nupponen 1900-talets mitt.

Ekstomme med svart målad yta.. Utdragbart bord. Illäggsskiva à 62 cm. Skivan förvaras under bordsskivan. Längd 185 cm, bredd 90 cm, höjd 73 cm. Bordets totala längd utdraget 247 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mindre repor på ytan.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
540
5 744
608
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (12 bud)
13 jun 18:45
540 EUR
13 jun 18:21
520 EUR
13 jun 8:38
500 EUR
12 jun 20:24
260 EUR
12 jun 20:18
240 EUR