1159522
PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito 1900-talets mitt.

Perforerad skärm i polerad mässing. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 37 cm.

Åldersrelaterat slitage. Intryckningsskada. Sned skärm. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
5 400
57 438
6 084
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
13 jun 17:33
5 400 EUR
13 jun 17:33
5 200 EUR
13 jun 17:33
5 200 EUR
13 jun 17:32
5 000 EUR
13 jun 17:32
4 800 EUR