1159997
Tapio Wirkkala
(1915-1985)

TAPIO WIRKKALA, soffbord, Asko, 1900-talets mitt.

Bordsskiva i ädelträ och rytmfaner, träben. Brännmärkt Tapio Wirkkala, Asko, Made in Finland. Mått 90x90 cm. Höjd 47 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 500
15 955
1 690
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
13 jun 16:12
1 500 EUR
4 jun 20:30
800 EUR
4 jun 12:46
240 EUR
3 jun 17:49
220 EUR
3 jun 11:13
200 EUR