1161182
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9224, Idman, 1900-talets mitt.

Polerad mässing. Foten beklädd med tvinnat läderband. Justerbar skärm. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 52 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Renoverad. Förnyad el. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V200
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
6 400
68 075
7 211
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Budhistorik (23 bud)
13 jun 18:40
6 400 EUR
9
13 jun 18:40
6 200 EUR
13 jun 18:40
6 000 EUR
9
13 jun 18:39
6 000 EUR
13 jun 18:37
5 800 EUR