1161213
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, Idman, 1960-tal.

Brunmålad metall, matterat glas. Koppargaller och cylinder. Bär tillverkarens stämpel. Storlek 24x24 cm, höjd 23 cm.

Sedvanligt slitage, enstaka repor. Senare glas. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V200
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 355
14 413
1 527
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
13 jun 16:41
1 355 EUR
13 jun 16:40
1 305 EUR
13 jun 16:40
1 300 EUR
13 jun 16:39
1 252 EUR
13 jun 16:39
1 202 EUR