1161804
Harald Nielsen
(1892-1977)

HARALD NIELSEN, FAT, sterling silver, Georg Jensen, Köpenhamn 1945-77.

Brämet med profilerad kant. Stämplad "Dessin HN" och med modellnummer 600 M.
Diameter 40 cm. Vikt 1579 g.

Smärre slitage, smärre intryckning i kanten.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Slutpris
1 250
13 296
1 408
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (36 bud)
13 jun 18:59
1 250 EUR
13 jun 18:59
1 200 EUR
13 jun 18:59
1 150 EUR
13 jun 18:59
1 100 EUR
13 jun 18:59
1 050 EUR