Tvålflaska, 1930-tal.

Tvålflaska, 1930-tal.

Vit porslinsflaska med förnicklat väggfäste och propp. Total höjd 22 cm.

Åldersrelaterat slitage. Kroken hårt fast.

Proveniens

Patientrum på Pemars sanatorium.

Klubbat pris
1 050
11 897
1 095
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (24 bud)
27 okt 2019 15:47
1 050 EUR
10
27 okt 2019 15:47
1 000 EUR
10
27 okt 2019 15:42
970 EUR
27 okt 2019 15:42
950 EUR
27 okt 2019 15:42
920 EUR
10
27 okt 2019 15:42
900 EUR
27 okt 2019 15:41
820 EUR
10
27 okt 2019 15:41
800 EUR
27 okt 2019 14:53
686 EUR
10
27 okt 2019 14:52
666 EUR
27 okt 2019 14:52
650 EUR
10
26 okt 2019 18:46
370 EUR
26 okt 2019 18:46
350 EUR
10
26 okt 2019 10:08
300 EUR
9
18 okt 2019 20:44
200 EUR
8
18 okt 2019 20:20
170 EUR
18 okt 2019 19:14
160 EUR
17 okt 2019 16:27
150 EUR
16 okt 2019 15:07
80 EUR
13 okt 2019 19:37
75 EUR
13 okt 2019 17:58
70 EUR
12 okt 2019 20:35
65 EUR
12 okt 2019 14:55
60 EUR
11 okt 2019 19:06
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977