PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, matbord, France & Son, Danmark 1900-talets mitt.

Oval skiva samt kopplade ben. Nedfällbara skivor. Bär tillverkarens plakett. Längd 163 cm. Bredd 142 cm. Höjd 72 cm.

Kantskador. Skivan med fanerskada.

Klubbat pris
1 250
14 088
1 304
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
Budhistorik (5 bud)
22 okt 2019 23:14
1 250 EUR
22 okt 2019 23:14
1 200 EUR
21 okt 2019 14:35
1 050 EUR
21 okt 2019 14:35
1 000 EUR
17 okt 2019 17:52
900 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977